Outdoor Nerelerde Kullanılır?

En çok tercih edilen billboardlar çoğunlukla yatay dikdörtgen ve genel olarak duvara monte edilmiş reklam üniteleridir. Tasarımın veya mesajın yapısı gereği dikey dikdörtgen formatlar da kullanılabiliyor. Bu durumda billbord yerine raket tanımını kullanıyoruz. Raketler, dikey dikdörtgen olarak kaldırımlarda bulunan reklam üniteleridir. Duraklarda da bulunan raketler, genel olarak görünürlüğü en az billboardlar kadar yüksek ünitelerdir. Çok büyük yüzeylerde kullanılabilen dev billboardlar da var. Genelde yol kenarlarına konumlandırılıyor bu dev billboardlar.

Açıkhava reklamları yada dış mekan reklamları diye tanımlayabileceğimiz bu gruptaki reklamlar, mesajlarına uygun belirli formatlarda hazırlanmaktadır. Çeşitli ürünlerle lanse edilirler ve mecraları inanılmaz geniştir. Hemen her yerde karşımızsa çıkarlar.

Bu standart reklam formatlarının dışında, metrolarda, elektrik direklerinde, duvarlarda bulunan farklı boyutlarda açık hava reklamlarına da denk geliyoruz. Ayrıca otobüs başta olmak üzere, tramvay, metro, minibüs, dolmuş ve taksi gibi toplu taşıma araçları kaplama ile yapılan reklamlar da özellikle büyük şehirlerde oldukça popüler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir