Neden Sosyal Medyada Bulunmalıyız?

Yeni nesil web teknolojilerinin getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği dijital mecraların tümüne sosyal medya denilmektedir. Özellikle mobil kullanımının artmasından dolayı anlık haberleşme ihtiyacının getirisi olan sosyal medya ile kullanıcılar saniyeler içinde bilgi paylaşımı yapabilmekte ve eskiye göre uzun haber alma sürelerini ortadan kaldırabilmektedirler.

Sosyal Medya Kullanıcılarına Ne Gibi Yararlar Sağlar?

Mobilin altın çağında herkesin online olduğu bu çağda paylaşım ve iletişimin sınırlarını ortadan kaldıran sosyal medya ile kişilere bilgi paylaşımı özgürlüğü sağlanmıştır. Belirli kalıpların dışına çıkılmasına olanak sağlayan sosyal medya kişinin kendi oto kontrol mekanizmasına kalmıştır. Geleneksel medyanın geriye düşmesiyle yükselmeye başlayan sosyal medya anlık bilgiye erişim yüzünden oldukça popüler hale gelmiştir.

Neden sosyal medyada bulunmalıyız?

Türkiye’de nüfusun %60’lık kısmını oluşturan 48 milyon kişi internete bağlanıyor. Aktif sosyal medya kullanıcı sayısı olarak da 48 milyon gibi ortalama bir kullanıcıya hitap etmek ve ulaşmak, hedef kitle takibi yapmak, aranılan yerde istenilen şekilde olmak için sosyal medya platformlarında yer almak artık zorunlu hale geldi. Türkiye’deki mobil kullanıcı sayısı 71 milyonken, sosyal medyaya mobilden bağlanan kullanıcı sayısı ise 42 milyon civarındadır. Tek bir içeriği milyonlara ulaştırmak bu kadar basit.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir