Instagram’da Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Dünyanın en büyük görsel paylaşım platformu Instagram, 18.01.2018 tarihi itibari ile yeni bir özelliğini kullanıma sundu. Fakat şimdiden söyleyelim; bu yeni özellik başımıza biraz bela olabilir.

Eğer şu anda Instagram uygulaması içerisinden Direkt Mesajlar kısmına girerseniz, en son konuştuğunuz kişilerin ne zaman aktif olduğunu görebilirsiniz.

Peki Instagram’da Son Görülme Özelliği Nasıl Kapatılır?

Bu özellik eğer sizin hoşunuza gitmediyse tabii ki kapatabilirsiniz. Instagram yetkilileri, bu imkanı bize sağlıyor. Zaten sağlamaları da gerekiyor. Eğer “Şu an aktif” veya “51dk önce aktifti” gibi bilgileri, başkalarına vermek istemiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek, bu özelliği kapatabilirsiniz.

Malum, iOS ve Android’te ara yüzler biraz farklı. Ben size iki açıdan da anlatacağım. Rahat olsun ve aşağıda, size uygun olan adımları takip edin.

iOS Cihazlar İçin Son Görülmeyi Kapatmak:

Sağ altta bulunan profil resminizin üstüne dokunun ve profilinize girin.
Profil fotoğrafınızın yanında “Profili Düzenle” butonu mevcut. Onun da yanında dişli simgesine sahip “Ayarlar” butonu var. O dişli simgesine, yani ayarlar simgesine dokunuyor ve ayarlar menüsüne giriyoruz.
Ardından aşağıya inip, “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Hepsi bu kadar.

Android Cihazlar İçin Son Görülmeyi Kapatmak:

Sağ altta bulunan profil resminizin üstüne dokunun ve profilinize girin.
Profilinize girdiğinizde, sağ üst köşede 3 adet noktalı bir simge mevcut. O simgeye tıklayın ve ayarlar menüsüne girin.
Ardından aşağıya inip, “Hareket Durumunu Göster” seçeneğini devre dışı bırakıyoruz. Hepsi bu kadar.

Instagram’da son görülme özelliğini kapatmak bu kadar basit. Ayrıca küçük bir noktayı da belirmeme izin verin; bu özelliği kapatmak, Instagram’ın dışında Whatsapp ve Messenger’da da mevcut.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir