Sosyal Medya Yönetimi

Hem sosyal medya hem de diğer mecralar için çağın en etkili iletişim aracı olan içerikleri sizlere oluşturuyoruz.

Sosyal Medya zaman ve mekan sınırlaması olmadan, paylaşımın ve etkileşimin esas olduğu iletişim şekli.

Siz Neden Yoksunuz !
Facebook, twitter, linkedin markalar için kendilerini ifade edebilecekleri, hedef kitleleriyle pozitif iletişime geçebilecekleri ve de en önemlisi, tüm bunlar etrafında pazarlama faaliyetlerini yürütebilecekleri platformları bir arada sunuyor. Facebook hayran sayfalarında fark yaratmanın yolu ise inovatif ve yararlı Facebook aplikasyonlarının oluşturulmasından geçiyor.
Facebook uygulamaları aynı zamanda markanın varsa online satışlarını ve sosyal medyadaki bilinirliğini arttırmaya ve viral etki yaratarak online kitlenin hayran sayfasına çekilmesine yardımcı oluyor.

Nedir bu Sosyal Medya?
Basitçe şöyle açıklayabiliriz; nasıl ki insanlar bir mahallede komşularıyla, akrabalarıyla, kardeşleri, baba ve annesi ile, köşedeki bakkal ile, gazete aldığı büfe ile, yemek yediği lokanta ile, işe gittiğinde iş arkadaşları ile sürekli bir iletişim halindedir. Onları ziyaret eder, onların hatırlarını sorar, onlara misafirliğe gider. Her gün hiçolmazsa onlardan birkaç tanesi ile mutlaka diyalog halindedir. Her gün onlardan birkaçtanesi ile derdini, sevincini, ona hoş gelen bir hadiseyi veya moralini bozan bir sıkıntısını veya şevke medar bir haberi paylaşır.
İşte şimdi insanlar bunların hepsini Facebook, Twitter, Friendfeed, Linkedin ve Bloggerlar gibi ortamları kullanarak internette yapıyorlar. Buna da kısaca Sosyal Medya deniyor. Artık sosyal medya hayatımızda o denli aktif oldu ki her gün Facebook’a girip, birkaç güzel şey paylaşmadan, birkaç arkadaşa selam vermeden, birkaç resim paylaşmadan duramuyoruz. Öyle ki, artık firmalar da bu sosyal mekanlardaki insanlara ulaşabilmek için ciddi paralar harcıyorlar. Hatta Amerikadaki Firmalar tarafından tv ve gazetelere verilen reklam harcamalarından daha fazla parayı bu mecralardaki insanlara ulaşmak için harcar oldular. Sadece Türkiyemiz’de Facebook’u 29 milyon kişi (neredeyse) her gün kullanıyor.

Sosyal Medya Çalışması Hedefleri

1- Marka bilinirliğini artırmak,
2- Güncel kampanya ve gelişmelerden takipçilerin haberdar edilmesi
3- Kurumsal hizmet verilen şirket üye sayısını artırmak.
4- Personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik sosyal medyada çalışmalar yapmak

    Daha Fazla Göster