Dernek Danışmanlığı – İzmir

Yeni dernek kurmak istiyorsanız veya mevcut derneğinizin yönetim, işleyiş veya tüm evraklandırma işleriyle ilgili bir danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dernek işlemleri, örnek dernek çalışmaları hakkında bilgi almak, dernek kurmak, dernek işletme, dernek nasıl kurulur ile ilgili sorularınızı profesyonel bir şekilde cevaplayabilecek kapasitede hizmet vermekteyiz.

05356894335

Derneklerin nasıl kurulduğu, kimlerin dernek kurabileceği ve dernek tüzüğünde bulunması zorunlu hususların neler olduğu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüzük hazırlanırken bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda derneğiniz kurulduktan sonraki süreçte öncelikli olarak neler yapmanız gerekir ve ya derneğiniz tarafından tutulması zorunlu defterler hangilerinin olduğunu ve bu defterlerin tutulmasında uyulması gereken esaslarun neler olduğunu bize danışabilirsiniz.
Dernek açarken Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) şifresi almak, İktisadi işletme açılışı, zayi belgesi alınması, Vergi kimlik numarası almak, banka hesabının nasıl açılacağı konusunda bilgi sahibi olmak, gelir ve giderlerine ilişkin makbuzlar bastırmak ve kullanmak gerekmektedir.
Genel kurul öncesi yapılması gerekenler ve genel kurul toplantılarına ilişkin işlemlerde uyulması gereken mevzuat hükümleri ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Genel kurul sonucunızı mülki idare amirliğine bildirmelisiniz.
Tüzük değişikliği yapabilirsiniz veya dernek organlarında değişiklik yapabilirsiniz. Dernek beyannamesini doldurmanız gerekir.

Yerleşim yeri değişikliği yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları unutmamalı, gayrimenkul (Taşınmaz mal) alım, satım, bağış alma, bağış verme vs. işlemleri için yapılması gerekenleri bilmelisiniz.

Yardım toplama faaliyeti izni almak için yapılması gerekenler, yurtdışındaki kişi kurum ve kuruluşlardan alınan yardımlar ve bu yardımların mülki idare amirliğine bildirilmesi, üyeliğe kabul veya üyelikten çıkma/çıkarılma işlemleri, lokal açmak için yapılması gerekenler, denetleme kurulu tarafından derneğin iç denetimi nasıl yapıldığı ve derneğin feshedilip tasfiye edilmesi için yapılması gerekenler neler olduğu ve bunun gibi yukarıda belirtilen konular ve daha niceleri ile ilgili olarak profesyonel danışman desteği almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

05356894335


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir