Asansör Seyir Defteri

Asansör yönetmeliğince zorunlu hale gelen ASANSÖR SEYİR DEFTERİ‘nde Kampanya! Yeni yönetmeliğe uygun Dolu Dolu 36 Sayfa, firmanıza özel tasarımlarla geçici bir süreliğine indirimli fiyatları kaçırmayın.
Sipariş ve Bilgi İçin:
05330261774

* Firmanıza Özel Tasarım
* Türkiye’nin Her Yerine Gönderim (izmir içi ücretsiz)
* Asansör Yönetmeliğine Göre Hazırlanmış 36 Sayfa Detaylı İçerik

Online Asansör Seyir Defteri / Sipariş Sitesi İçin Tıklayınız: www.asansorseyirdefteri.com
(Kredi kartı ile taksitli alış veriş yapabilir, havale/eft işlemlerinde anında %5 indirim kazanabilirsiniz)

YENİ YÖNETMELİĞE UYGUN ASANSÖR SEYİR DEFTERİ:

Asansörcüler Dikkat! Asansör Seyir Defteri’ni yaptırmış olmak için yaptırmayın. Bazı bölge ve illerde denetimlerde en ince ayrıntısına kadar dikkat ediliyor. Her bir sayfadaki her içerik önemli. Bu yüzden maliyeti düşürmek adına sayfalardan kısmak gibi bir öneride bulunmayınız. Asansör Seyir Defteri’nde bazen en önemsiz dediğimiz yerler bile (periyodik tabloların yıllık dönemi doldurması vs gibi) denetim açısından sorun çıkarabiliyor.

Asansör TS EN 81-20 ve Asansör TS EN 13015 ve TS EN 81-1 + A3 ve Asansör TS 12255 standardına uygun olarak hazırlanmıştır.

Apartman yöneticileri de, asansör firmalarında bulunan asansör seyir defterine dikkat etmeli, asansörlerine yapılan tüm işlemleri düzenli bir şekilde takip etmelidir. Ayrıca asansör seyir defteri muayene / denetim esnasında hazır bulundurulmalıdır. Asansör Yönetmelik gereği (denetimlerde soruyorlar) zorunlu olan kendi firmanıza ait (logonuz, iletişim bilgileriniz vs) asansör seyir defteri örnekleri. Asansör Seyir Defteri, Asansör Bakım Klavuzu, Asansör Kullanma Klavuzu Tasarımları ve Asansör Seyir Defterleri Fiyatları…

Asansör seyir defteri fiyatı

* Firmaya özel baskılı olursa 500 Adet ve 1000 Adet üretiliyor.  (Kapakta logonuz, iletişim bilgileriniz vs tasarım yapılıyor)
* Az Adetli sipariş isterseniz 20 adet’ten başlayıp 400 adet’e kadar boş kapaklı logosuz üretilebiliyor. Birim fiyatları adedine göre değişebilir, LÜTFEN FİYAT SORUNUZ. Bu şekilde de kullanabilirsiniz (kapakta Asansör Seyir Defteri yazıyor), boş kısma kaşenizi veya logonuzu sticker olarak uygulayıp ta kullanabilirsiniz.

Turkiye’nin her yerine gönderimi var. (İzmir içi ücretsiz)

Sipariş ile ilgili bilgi için HEMEN ARAYIN!:

0533 026 17 74

Online Asansör Seyir Defteri / Sipariş Sitesi İçin Tıklayınız: www.asansorseyirdefteri.com
(Kredi kartı ile taksitli alış veriş yapabilir, havale/eft işlemlerinde anında %5 indirim kazanabilirsiniz)

İçerikleri Asansör Bakım İşletme Yönetmeliğine uygun olarak dolu dolu hazırlandı. Size özel tasarımın olduğu renkli, kalın, uzun ömürlü, makine dairesinde bulanacağı için selefonlu kapağı bulunan asansör seyir defterleri işinizi kolaylaştırıyor. Bakım talimatları, risk analizi, bakım el kitabı, kurtarma operasyonları gibi tüm içerikler bu kitapçıkta mevcut.

Asansör Seyir Defteri Yönetmelik Maddesi: Asansör yönetmeliği EK 1 Madde 6.2’de belirtilen, asansörün önemli tamir ve değişikliklerinin belirtildiği ve bakım firmasınca EN 81-1/2 Madde 16.2.b’de belirtildiği gibi ulusal yasalara bağlı olarak yapılan periyodik denetimlerde yetkili kurumlarca yapılacak test ve denetimlerin işlenebilirliği, kopyası olan tutulmuş raporların dosyalanabileceği bir seyir defterinin verilmesi zorunludur. Bu seyir defteri, asansör sahibince mevcut olduğu sürece saklanmalı ve doğru olarak devamlı doldurulması sağlanmalıdır. Bu seyir defterinde aşağıdaki bilgiler yer alır.

 • Seri Numarası,
 • Asansörün Teslim Tarihi. Asansör Seyir Defterinde aşağıdaki maddeler işlenmelidir:
 • Asansörün servise verildiği ilk tarih,
 • bakım firmasının adı ve adresi,
 • ana revizasyonlar ve önemli değişiklikler,
 • periyodik denetimler,
 • kurtarma operasyonları ve kazalar dahil önemli olaylar.

Aynı zamanda asansör metal etiketlerin yanında tüm basılı reklam işlerinin tasarımını ve baskısını yapmaktayız. Durum Tespit Formu, Asansör Arıza Kayıt Formu, Asansör Teklif Formu, Asansör Depo Çıkış Formu, Elektrikli Asansör Periyodik Bakım Formu, Hidrolik Asansör Periyodik Bakım Formu, Dişlisiz Asansör Periyodik Bakım Formu, Yürüyen Merdiven Periyodik Bakım Formu, Tahsilat Makbuzu, Tediye Makbuzu, Cepli Teklif Dosyası, Asansör Uyarı Etiketleri, Sarı Asansör Uyarı Etiketleri.

Bilgi İçin ARAYIN!:

0533 026 17 74

05330261774

Asansör seyir defteri A4’ün yarısı olan A5 boyunda. Kapak size özel selefonlu (makina dairesinde bulunacağı için ekstra korumalı) ve renkli tasarım olurken, iç sayfalarda 90 gr. 1.Hamur kağıda tek renk siyah baskılıdır. Asansör Seyir Defteri’ni tüm asansörcüler, kabin imalatçıları, üreticiler, montajcılar ve bakımcılar kullanabilir.

Asansör kayıt defteri örneği’nin her asansörde bulundurulması, yeni asansör yönetmeliği mevzuatı gereği zorunludur. Asansörde birisi kalırsa onun nasıl kurtarılacağı ile ilgili tüm talimatlar ve asansör kapı açma anahtarının nasıl kullanılması gerektiği seyir defterinde yazmaktadır. Asansörün kurtarma talimatı ile kurtarmanın nasıl yapılacağı ile ilgili tüm talimatları içerir. Asansör seyir defteri kitapçığında ayrıca asansör bakım talimatıyla asansörün özelliklerine göre bakımının nasıl yapılacağı detaylıca anlatılmaktadır. Asansör seyir defteri kataloğunda bu bilgilendirmeler dışında Asansör teknik işlemler izleme ve kayıt defteri olarak bölümlendirilmiş asansörün bakımını yapan kişi bakımın yapıldığı tarihi ve varsa değişen parçaların not edildiği periyodik bakım tabloları vardır. Böylelikle asansörün aylar boyunca ne parçalarının değiştiği ve hangi zaman aralıklarında periyodik bakımının yapıldığı takip edilir.

İçerik: Asansör Seyir Defteri Periyodik Bakımlar, (Yapılan İşlemler: Bakım, Kaza, Arıza, Muayene, Parça değişimi) Yıllık Ölçü Kontrolleri (halat kaydırma, kabin ağırlık tampon arası mesafe, kabin tampon, üst sınır kesici, alt sınır kesici mesafesi) Asansör teknik bilgileri, Bakım kuruluşu bilgileri, Eğitim Tutanakları, Yönetici Bakım Formu, Yıllık kurtarma eğitimi, Bakım Sözleşmesi ve Bakım El Kitabı, Görev Tutanağı, Kapı açma Anahtarı teslim tutanağı ve eğitimi, Asansör Bakım Talimatı, 81-20 için Hidrolik Asansör Kurtarma Talimatı, 81-20 için Elektrikli Asansör vvf Kurtarma Talimatı, 81-20 için MRL Dişlisiz Asansör Kurtarma Talimatı, Bypass Kurtarma Talimatı tertibadı, Asansör Bakım Klavuzu, Muayeneler, Asansör Onarım Talimatı, Hata Analiz Tablosu, Asansör Kullanma Klavuzu, İşletme Talimatı, Güvenlik Kuralları, Hidrolik Asansörler İçin Asansörde Kalan Şahsı Kurtarma Talimatı, Elektrikli Asansör Kurtarma Talimatları (EN 81-1+A3), Dişlisiz Asansör Kurtarma Talimatı, Kapı Açma Anahtarı Kullanma Talimatı, Asansör Bakım Firması Risk Analizi (13015), Asansör Risk Grafiği, Risk Azaltılması, Risk Değerlendirmesi, Asansör Seyir Defteri Kullanma Talimatı, Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı, Bakım Talimatları İçin Kuralları, EN 13015 Bakım Talimatları El Kitabı (EN 13015+A1 / Haziran 2009).Tesis sahibi yöneticinin görevleri, bakım kuruluşunun görevleri, 13015 elektrikli asansörler bakım talimatı, 13015 hidrolik asansörler bakım talimatı, 13015 yürüyen merdivenler ve bantlar bakım talimatı… Durum Tepsit Raporu, Asansör Seyir Defteri Kullanma Talimatı.

Bilgi İçin ARAYIN!:

0533 026 17 74

05330261774

.

.

EN 13015 Bakım Talimatları El Kitabı Biçimi:

 • Seri Numarası
 • Tesis Tipi
 • Bina / Tesis adı
 • Bina / Tesis adresi
 • Durak adedi
 • Seyir mesafesi
 • Hızı
 • Uygulandığı standart
 • Tarih
 • Tesisatçının/imalatçının ismi ve adresi
 • Bakım Kuruluşu adı
 • Bakım kuruluşu adresi

Herhangi bir tesisin bakım talimatı el kitabı öncelikle, en azından aşağıdakileri içermelidir:
• El kitabının adı
• Konu tarihi
• Tesisatçının / imalâtçının ismi ve adresi
• Tesisatçıdan / imalâtçıdan farklı ise, yayımcının adı
El kitabında:
• Kullanılan bütün birimler SI birimleri olmalıdır.
• Bütün sayfalar eksik sayfalar tespit edilebilecek şekilde (numaralarla) temin edilmelidir.
• Diğer dokümanlara yapılan atıflar eksiksiz olarak verilmelidir.
Uyarılar; tehlikeyi, bununla ilgili riskleri ve uygun güvenlik önlemlerini ifade etmelidir.
Baskının tipi ve büyüklüğü mümkün olabildiğince rahat okunabilir şekilde olmalıdır. Güvenlik uyarıları ve / veya önlemler, renkler veya semboller ve / veya büyük punto kullanılarak vurgulanmalıdır. Mümkün olan yerlerde işaretler ISO 3804’e uygun olmalıdır.
Bakım talimatları tesisin kurulacağı ülkenin resmî dilinde / dillerinde verilmelidir. Birden fazla dil kullanılacaksa; her bir dildeki metin diğerinden / diğerlerinden kolayca ayrılmalı ve tercüme metin ve ilgili gösterimin bir arada bulundurulmasına gayret edilmelidir.
Bakım için talimatlar veren dokümanlar dayanıklı olarak yapılmalı (bunlar sık kullanıma dayanabilmeli) veya üç kopya olarak temin edilmelidir.

YÖNETMELİK
ASANSÖR İŞLETME, BAKIM VE PERİYODİK KONTROL YÖNETMELİĞİ
ÜÇÜNCÜ BÖLÜM
Bakım, Bakımın Kapsamı ve Bakımla İlgili Diğer Hususlar
MADDE 9 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında yer alan asansörün bakımı, bina sorumlusu ile bakım sözleşmesi imzalayan asansör monte eden veya onun yetkili servisi tarafından yapılır.
(2) Bina sorumlusu ile asansör monte eden veya onun yetkili servisi arasında imzalanacak olan bakım sözleşmesinde, bu Yönetmeliğe aykırı hususlara yer verilemez.
(3) Piyasaya arz edilen her yeni asansörün hizmete alındığı tarih, asansörün en temel teknik özellikleri, halat ve/veya zincirlerin ve tip kontrol belgesi gerektiren parçaların özellikleri, tesis planları ve elektrik devre şemaları gibi asansörün ana fonksiyonlarını içerecek unsurların ve asansör periyodik kontrol sonuçları ile önemli kazaların kayıt edileceği asansör kayıt defteri, söz konusu asansörü piyasaya arz eden asansör monte eden tarafından sağlanır. Ayrıca asansör kimlik numarası, asansör kayıt defterinde belirtilir. Asansör kayıt defterinin bitmesi durumunda, yeni defter bakım sözleşmesi imzalayan asansör monte eden veya onun yetkili servisi tarafından temin edilir. Biten kayıt defteri, bina sorumlusu tarafından asansörün kullanım ömrü boyunca muhafaza edilir.
(5) Asansör monte eden veya onun yetkili servisi, asansörde yapılan değişiklikleri ve kazaları asansör seyir defterine işler. Her bakımda yapılan işlemler kayıt altına
alınmalı ve bir nüshası bina sorumlusuna iletmeli, asansörde yapılan değişiklikleri ve kazaları asansör seyir defterine işlemelidir

2.2 BAKIM FAALİYETİNİN KAPSAMI
“MADDE 8 – (1) Bakımla ilgili diğer hususlar aşağıda belirtilmiştir.
a) Bakım yapan firmaca temin edilecek asansör bakım defteri, yapılacak
kontrollerde görevliler tarafından incelenir. Bu defter asansörün varsa makine
dairesinde veya bina sorumlusunca kalıcı olarak muhafaza edilir. Her bakımdan
sonra asansör bakımıyla ilgili yapılan bütün işlemler asansör bakım defterine
işlenir. Bakım defterine işlenecek kayıtların bir nüshası bakım yapan firma
tarafından da muhafaza edilecektir.
b) Bakım yapan firmalar, asansörlerin bakımını bu Yönetmelik’e uygun olarak
yapacak olup, can ve mal güvenliği yönünden asansörün risk taşıması durumunda,
bina sorumlusunu yazılı olarak bilgilendirir. Bilgilendirme yapıldıktan sonra bina
sorumlusu, asansörün uygun hâle getirilmesini sağlayacaktır. Bakım yapan
firmanın yazılı ihtarına rağmen uygunsuzluk giderilmediği takdirde sorumluluk
bina sorumlusuna ait olacaktır.
c) Bakım işini üstlenen firma, bakım sözleşmesi imzalanması akabinde söz konusu
asansör için detaylı bir durum tespit raporu hazırlayıp, bina sorumlusuna
verecektir.

Asansör firmasınca teslim edilen bakım defteri asansörün varsa makine
dairesinde veya bina sorumlusunca kalıcı olarak muhafaza edilir.
Bakım yapan firmaca temin edilecek asansör bakım defterine, her bakımdan
sonra asansör bakımıyla ilgili yapılan bütün işlemler işlenir. Bakım defterine
işlenecek kayıtların bir nüshası bakım yapan firma tarafından da muhafaza
edilecektir.

.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir