Asansör Kurtarma Talimatı ve Eğitim Tutanağı

Asansör Kurtarma Talimatı ve Eğitim Tutanağı Örneği

Asansörcüler için gerekli olan ve yönetmelik gereği muayene / denetim esnasında istenilen diğer belgelerden biridir. Asansör TS EN 81-20 ve Asansör TS EN 13015 ve TS EN 81-1 + A3 ve Asansör TS 12255 standardına uygun olarak hazırlanmıştır.

2 Nüshalı olarak, otokopili (üst nüshaya yazınca alttaki nüshaya da geçer) kağıda basılarak koçanlı yani ciltli şekilde teslim edilir. Türkiye’nin her yerine tüm asansörcülere anlaşmalı kargo ile gönderim sağlanmaktadır.

Asansör Kurtarma Talimatı ve Eğitim Tutanağı Fiyatı

Bilgi İçin ARAYIN!:

0533 026 17 74

05330261774

Asansör Kurtarma Talimatı ve Eğitim Tutanağı İçeriği

ASANSÖR ACİL DURUM MÜDAHALE / KURTARMA TALİMATI ve EĞİTİM TUTANAĞI örneğinde Kurtarma Yapan Personel İçin Güvenlik Talimatları, Kurtarma Talimatları ve Asansörün Kat Seviyesinden Uzakta Kalması Durumunda Kurtarma Talimatları gibi içerikler yazmaktadır. Bunlara ek olarak aşağıdaki uyarı ve bilgilendirmelerinde yazılması yönetmelik gereği zorunludur.

→ Asansör bakımını yapan firma, bina/tesis yönetiminin belirleyeceği en az iki kişiye acil durumda kurtarma ve müdahale eğitimi vermek zorundadır. Bu eğitim iki nüsha tutanak ile kayıt altına alınır. Bina/tesis yönetimi ve bakımcı firma bir nüshasını muhafaza eder. Eğitimi alan kişilerin değişmesi durumunda, bakımcı firma yeni belirlenen kişilere eğitim vermek zorundadır.
→ Aşağıda bilgileri, kaşesi ve yetkili kişinin imzası bulunan firma; yine aşağında bilgileri ve imzası bulunan bina/tesis yönetiminin belirlediği kişilere “Asansör Acil Durum Müdahale ve Kurtarma Eğitimi” vermiştir.
→ Eğitimi alan ilgili kişilere, asansörün elektromekanik bir sistem olduğu, asansörde herhangi bir arızalanma veya elektrik şebekesinden kaynaklanan kesilme halinde asansör kabinin herhangi bir katta veya kat arasında kalabileceği anlatılmıştır. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında neler yapılması gerektiği, bakımcı firma yetkilisince anlatılmış ve aşağıda sıralanan talimatlara uymaları gerektiği bildirilmiştir.

→ Yukarıdaki talimatları ile eğitime katılan kişilere, bakımcı firma yetkilisi tarafından gerekli bilgiler verilmiş ve fiilen tatbikatla gösterilmiştir. Bina/Tesis yöneticisi de bakımcı firma tarafından bu eğitimin verildiğini beyan etmiş, kurtarma işlemini yapacak personelin gerekli bilgiyle donatıldıklarına emin olduğunu ifade etmiştir. Eğitime katılan kişiler sözlü anlatım ve fiili uygulamalı olarak aldıkları eğitimle; mahsur kalma durumunda, kurtarma çalışmasını yaparak emniyetle kişileri kurtarabilecek bilgi ve pratiği edindiklerini söylemişler ve aşağıdaki imzalar ile bunu tasdik etmişlerdir. İki adet özel anahtar(kapı açma anahtarı) eğitim alan kişilere teslim edilmiştir. Özel anahtarın önemi ve başkalarına vermemeleri gerektiği, bina/tesis yöneticisi huzurunda anlatılmıştır. Ayrıca, yetkili kişinin/kişilerin insanları sadece durak kapılarından kurtarması gerektiği anlatılmış ve tembihlenmiştir. Bu tutanağın ve talimatların hazırlanmasında TS EN13015 standardı esas alınmıştır.